Hülya HOKKAÖMEROĞLU Kimdir?

Hülya HOKKAÖMEROĞLU

1970 yılının güzel bir eylül sabahında 4 kardeşin ikincisi olarak dünyaya gözlerimi açmışım. İlk orta öğrenimi çeşitli şehirlerde tamamladım. Daha sonra Gazi Üniversitesi MMYO’nu ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdim. Halen Sosyoloji bölümünde öğrenim hayatıma devam etmekteyim.

Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra çeşitli kamu kuruluşlarında çalıştım ve halen çalışmaya devam etmekteyim. Çalışma hayatımda insanlarla iletişim kurmak ve insan odaklı çalışmak bana ayrı bir mutluluk vermiştir. Zaman içerisinde çalıştığım kurumun eğitim biriminde görev alarak daha keyif aldığım bir sürece girmiş oldum. Zamanla bunun da bana yetmediğini gördüm. 

İki oğlumun büyük olanı üniversite sınavına hazırlanırken, onun motivasyonunu artırabilmek için yaptığım konuşmaların, onun hayatına dokunuşlarımın adının profesyonellikte koçluk olduğunu daha sonra fark ettim. Bu süreç gelişirken koçluk hayatına kendiliğinden adım atmıştım bile.

Her insan kendini yenilemek ve geliştirmek adına bir arayış içindedir. Benim de bu yenilenme yolculuğum hala sürmektedir. Bu yolda benimle beraber yürüyecek siz sevgili dostlarıma teşekkür ederim…

Saygılarımla…